הבלוג שלנו
בטון לבית

בטון לבית: אנחנו מציעים לכם 3 טיפים חשובים לביצוע

בטון לבית הוא חומר בנייה פשוט המשמש כתשתית וכבסיס כמעט בכל מקום – בנינים רבי קומות, חניונים, מבנים ציבוריים ובתים פרטיים. הוא עשוי מתערובת המתגבשת מערבוב וגיבוש של כמה חומרים יחד–חול, חצץ, מים וחומרי מליטה נוספים.

אנו בקבוצת פרגולה יהלום, יודעים שאחרי שמתקבלת התערובת היא עוברת לאתרי הבנייה באמצעות אחסון במערבל הבטון או דרך משאבות ייעודיות. שם הבלילה עוברת תהליך שנקרא התקשרות, בו החומר מאבד את התכונות הפלסטיות שלו. וסיום התהליך הוא מתקשה, מתחזק והופך לצורתו המוכרת והקשיחה.

3 טיפים לבטון לבית

כשחושבים על ביצוע של עבודות בניה ושיפוץ לבתים פרטיים באמצעות בטון, כדאי מאוד לעיין ב3 טיפים אלו שיעזרו לבעלי הבית לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור:

  • טיפ ראשון – וודאו כי ביתכם מתאים וראוי לעבודה עם בטון. לא כל בית מגורים פרטי ערוך לביצוע שינויים לאחר בניה או אפילו בתהליך בניה. לרוב זה מתבצע בבתי קרקע בשלבים הראשונים בעבודה על השלד והתשתיות או בשלב העבודה על עיצוב החצר והמרפסות. ביצוע עבודות בטון דורשות בדיקה מקיפה לגבי תנאי המקום, הקרקע, תנאי העונה ומזג האוויר וכן עוד פרמטרים פיסיים של הבניין. כל זאת בכדי לוודא שהבטון יחזיק מעמד זמן רב בתנאים נאותים.
  • טיפ שני – בררו לגבי המיקום של הוספת הבטון. ניתן כיום לבצע עבודות מילוט מתקדמות וחומרים כבדים לצרכים שונים ובעיצובים מיוחדים לפנים הבית או לגינות ולחצרות. בירור עם אנשי המקצוע המתאימים לגבי התכלית לשמה נועדים השיפוצים תהיה דבר חכם לעשות. האם ברצונכם לבצע שביל גישה לחניה מרוצף מבטון? האם זה יהיה רצפת הבית? קיימות אופציות רבות.
  • טיפ שלישי – בררו בנוגע לעיצוב אפשרי בבטון. פעם, בבטון היה מגיע בצורה הסטנדרטית והרגילה שלו שכל כך מאפיינת מקומות אפלים כמו חניונים ומבנים ישנים – אפור, מגושם וחסר חיים. אך היום אנשים רבים בוחרים להשתמש בבטון לעיצוב ביתם הפרטי וזאת מפני שקיימת טכנולוגיה שמאפשרת לעצב את החומר ולשחק עם הטקסטורה, המרקם, הצבע והצורה שלו לפי ראות עיניהם. ישנה גם אפשרות לעשות בטון מוחלק – רידוד והחלקת הבטון בכדי לקבל מרקם חלק, זוהר ומבריק שאפשר לשכוח שמדובר בבטון רגיל; אפשר לסתת את התערובת למרצפות המדמות לו מראה של שיש ועוד.

עוד מיתרונותיו של הבטון

ידוע לכל שבטון הוא אחד החומרים החזקים ביותר המהווים בסיס ותמיכה לכל בניין. תשתיות וקירות של בניינים גדולים עשויים ברובם המוחלט מבטון וזאת בכדי לבסס את שלד הבניין בצורה הכי בטוחה שיכולה להיות. בזכות המבנה המיוחד של החומר הוא עמיד לעומסים גדולים ביותר ולנזילות. בנוסף, מיותר לציין שבטון הוא אחד החומרים הפשוטים והזולים ביותר שניתן להשיג בחנויות לחומרי בניין. כל קבלן בניה יעדיף להתעסק עם בטון בשל מחירו ויעילותו ובכך להגיע לתוצאות מרהיבות לבית הפרטי. כמובן חשוב מאוד לברר שהחומר הנמכר הינו איכותי ואמיתי באופן שיעמוד בכל התקנים. בשל כך חשוב לרכוש בטון רק מחנויות ובעלי עסק מוכרים ומוסמכים.

מאמרים נוספים שיעניינו אותו
שער קונזולי
טיפים ומדריכים
שער קונזולי – מה זה?

שער קונזולי הוא סוג של שער המיועד לחסימת גישה במקומות בהם נדרש פתרון יעיל, חזק ונוח לשימוש. שערים אלו משמשים במגוון רחב של מקומות, כולל

קרא עוד »